Proč dřevostavbu?

Skvělé izolační vlastnosti

Dřevostavby vytopíte velmi rychle
a s minimálními náklady.

Ušetříte ročně na vytápění tisíce korun

Mezi přednosti dřevostaveb patří dobré tepelně-izolační vlastnosti (nízkoenergetický standard), nízká spotřeba energie při výstavbě a celková ekologičnost. Dřevo je ekologickým materiálem v různých ohledech. Vytváří zdravé prostředí, patří k obnovitelným surovinám, jako odpad není zátěží pro životní prostředí a lze jej recyklovat. Oblibu získaly dřevostavby v oblasti nízkoenergetických staveb a ekologického bydlení.

Nízké tepelné ztráty

Dřevo má nízkou tepelnou vodivost, a proto zaručuje dobré tepelně-izolační vlastnosti. Dřevostavby standardně vykazují nízké tepelné ztráty, a tedy nižší potřebu energie na vytápění. Akumulační schopnost dřevostaveb je oproti tradičním zděným domům menší, což má své výhody i nevýhody. Vnitřní prostory dřevostavby lze díky této vlastnosti vytopit za kratší dobu.
 

RYCHLOST VÝSTAVBY

Naše technologie zaručuje kvalitní a přitom rychlou výstavbu.

Víte, že bydlet můžete už za 3 až 4 měsíce?

Zhruba tolik času potřebujeme na kompletní dokončení domu, včetně dokončení a vyčištění interiéru. Jednotlivé části dřevostavby jsou vyrobené předem ve výrobních halách a poté se stavějí jako stavebnice. Již v halách jsou v obvodových stěnách zabudovaná okna, vchodové dveře a venkovní parapety, stěny jsou již osazeny hrubou omítkou.

Smontované domy zrealizujeme z připravených dílů za 2 až 3 dny a stavba i její konstrukce jsou zabezpečeny proti povětrnostním vlivům. Další řemeslné práce provádíme tak, aby byl dům hotový a připravený k nastěhování již do 12 až 16 týdnů od zahájení montáže, v závislosti na použitých materiálech a technologických předpisech pro jejich zpracování.
 

Akustický komfort

Dobré akustické vlastnosti díky kvalitnímu izolačnímu řešení.

Méně hluku, více pohody

Naše domy boří mýty o tom, že jsou dřevostavby náchylné na přenos zvuku z exteriéru do interiéru. Každý uživatel nového domu očekává pohodu a co nejmenší míru proniklého hluku zvenku. Domy od KM Dřevostavby mají stěny vyrobené pomocí sendvičové konstrukce. Stěnu tak tvoří několik vrstev materiálů s různou dynamickou tuhostí a výbornými akustickými parametry.

Díky masivním betonovým podlahovým potěrům a použitým speciálním vrstvám zvuk pohlcujících materiálů zažijete výborné odhlučnění také mezi jednotlivými podlažími domu.
 

Dlouhá životnost

Postavíme Vám dům, který vydrží řadu generací!

Dlouhá životnost dřevostavby s minimálními nároky na údržbu

Průměrná životnost či lépe řečeno užitečnost dřevostavby či stavby na bázi dřeva se pohybuje mezi 80-100 lety. Dřevostavby ve skanzenech a moderní civilizací nepostižených sídlech však dokazují, že ve skutečnosti může být trvanlivost dřevěného domu několikanásobně vyšší.

Životnost dřevostavby představuje bezstarostné bydlení po několik generací, garantované díky modernímu technickému řešení s minimálními nároky na údržbu ze strany uživatele. Životnost fyzická je plně srovnatelná se zděnou stavbou a úpravy morální povahy či rekonstrukce, jsou daleko snažší, rychlejší, levnější i při opravách po živelných pohromách.
 

Stavíme i v zimě

Zima pro nás není překážkou. Stavbu jsme schopni realizovat v jakémkoliv měsíci.

Stavíme kdykoliv

Díky tomu, že většina příprav probíhá ve výrobních halách, můžeme stavět i přes zimu. Jakmile dokončíme hrubou stavbu, je možné dům začít vytápět a řemeslné práce provádět i v chladných měsících.
 

Skvělá cena

Nechte si postavit úspornou a ekologickou dřevostavbu za bezkonkurenční cenu.

Dřevostavby jsou v porovnání se zděnými domy výrazně levnější

Cena a náklady na stavbu domu jsou důležitým a často rozhodujícím faktorem při výběru a zhotovování projektu. To jaký materiál použijeme, není v oblasti výsledné ceny zanedbatelné. Jednotlivé materiály se jednak cenově liší a jednak jsou s vybraným materiálem spjaty další technické požadavky na konstrukci objektu. Jedním z důvodů je samotný materiál. Dřeva je na našem území dostatek, je tedy cenově dostupné a nabídka na trhu je široká. Z tohoto hlediska máme ideální podmínky pro zvýšení podílu dřevostaveb v celkové výstavbě (v současnosti je podíl velmi malý, okolo 4 %).

Ceny dřevostaveb se samozřejmě liší v případě stavby domu na klíč a v případě stavby svépomocí, tedy hrubé stavby. Rodinné domy stavěné moderními technologiemi dřevostaveb jsou v porovnání se zděnými domy výrazně levnější. Orientačně o 5-15%.